Клекът е упражнение, което включва работа на голям брой мускули в долната част на тялото, включително дупето, бедрата и прасците. Какви ползи ще донесат кляканията, ако ги правите всеки ден?
Укрепване на мускулите на долната част на тялото. Клековете акт
Какви личностни качества и жизнени обстоятелства са необходими, за да живеем в благоденствие? Британски учени от Портсмутския университет за пръв път формирали отговора, публикуван в списание European Psychologist.
Авторът на статията Даниел Браун и коле
Не е тайна, че музиката предизвиква у хората множество различни емоции. Сега става ясно и, че музиката може да влияе и на осезанието ни – чувството за допир. Откритието е на немски учени от института Макс Планк, според които колкото по-сексуална ни се стр
Хората свързват подуването на корема предимно с особеностите на храната, която приемат. Някои храни, съдържащи много фибри, като бобовите и киселомлечните, могат да предизвикат метеоризъм дори и при напълно здрави хора.
Американски учени от университета
Редовното танцуване обръща симптомите на стареене на мозъка назад, доказало изследване на Немския център за невродегенеративни заболявания.
В експерименти на екипа учени под ръководството на Катрин Рефелд участвали възрастни хора над 68 години. Благодаре
Достатъчно е да се разходите само няколко минути, за да се подобри настроението ви, уверяват американски учени от Университета в Айова. Тайната е в това, че движението се асоциира с търсенето на храна и възнаграждение.
В трите експеримента на учените уча
Хората започват да мразят работата си след 35 годишна възраст, показала анкета по поръчка на британската агенция Robert Half. Анкетата била свързана с отношението на хората към работата, която им позволява да печелят в живота. В нея участвали над 2 хиляди
Хората, които има защо да стават сутрин рано, спят по-добре и рядко страдат от разстройства, свързани със съня, установили американски невробиолози от Северозападния университет, чието изследване е публикувано в списание Sleep Science and Practice.
Учени
Заради системата за възнаграждение в мозъка към два часа следобед става рязък спад в настроението, установили австралийски учени от Технологичния университет Суинбърн, чието изследване е публикувано в списание The Journal of Neuroscience.
Така наречената
Интервалните високо интензивни тренировки спасяват от диабет, твърдят испански учени, цитирани от The Daily Mail.
В изследването на учените участвали 40 жени, разделени на две групи. В първата група били включени жените с ниска чувствителност към инсули
Номофобията или неистовият страх от това да останеш без мобилен телефон, отдавна е диагноза за някои хора. Страдащите от номофобия изпитват натрапчива потребност непрекъснато да проверяват съобщенията, боят се да останат без връзка и постоянно зареждат ус