Българският кардиологичен институт (БКИ) е организация от специализирани здравни заведения, която още със създаването си завоюва стабилен авторитет. Каузата на нейните специалисти да подобряват достъпа на населението до качествено европейско здравеопазване се осъществява не само благодарение на високотехнологичната апаратура и перфектните условия, а и чрез високото ниво на медицинско обслужване и вниманието към всеки един пациент.
Първите публикувани здравни резултати още през 2009 г. показват, че смъртността от остър коронарен синдром в Северозападна България през 2008 г. е намалена от 13,09% до 9,25%, а вътреболничната смъртност – до 2,99%. Година по-късно подобни резултати са постигнати и в другите региони, където БКИ открива специализирани кардиологични клиники.
Най-добрата атестация за едно здравно заведение са благодарствените отзиви на неговите пациенти. Към
УМБАЛ „Сърце и Мозък“ в Плевен
те са впечатляващо много – свидетелстват за безграничната всеотдайност на медицинските специалисти и персонал.
Транспортна болница в София е едно от най-старите ведомствени здравни заведения в България. Съобразно спецификата на заболяванията на контингента, който обслужва – пилоти, моряци, шофьори, локомотивни машинисти, тук по традиция работят едни от най-добрите специалисти в областите: очни и УНГ лекари, невролози, хирурзи, кожни лекари, травматолози, ревматолози.
Наричат я бутикова болница – отчасти защото на неголяма територия работят елитни специалисти, отчасти и за това, че тук тук персоналът – от санитарите до професорите са способни с отношението си да накарат всеки пациент да се почувства комфортно и специален.
За Павел баня фамилията Гечеви е емблематична. Когато през 1965 година д-р Георги Гечев е назначен за главен лекар в балнеосанаториума, Павел баня е било обикновено малко подбалканско село с балнеолечебница. Днес селото град, известен като балнеоложкия център, белязан от следите, оставени от проф. Гечев. А санаториумът се превръща в място, където идват да се обучават физиотерапевти от цялата страна. За всичко това днес разказва и показва синът на професора - д-р Йордан Гечев, наследил мястото като директор на Специализираната болница за рехабилитация след кончината на баща си през 2018 година.
Проф. Георги Гечев поставя лечебната дейност на научна основа. Създава и прилага иновативната методика за въздействие на вертеброгенните (гръбначни) заболявания и по-специално на дискова херния. Благодарение на него
Две са преимуществата на ДКЦ „Св.Врач и св. св. Козма и Дамян“ - намира се в престижния квартал „Иван Вазов“, близо до големи болнични комплекси, като Медицински академия и Военномедицинска академия УМБАЛ Иван Рилски, УБ Лозенец.
В МЦ се развива част от Холистичната медицина, изцяло под наблюдението на медицински специалисти и експерти. От тази есен тук се прилага и СКЕНАР терапия, смятана за медицина на бъдещето.
Клиника за рехабилитация „Д-р Гечеви“ е естествено продължение на делото на проф. Георги Гечев, поставил начало на физиотерапията и рехабилитацията в Павел баня. Създадена е от потомствените лекари на фамилия Гечеви – внукът и внучката на прочутия лекар, с идеята да се съхраняват и прилагат оригиналните методики за лечение и рехабилитация на гръбначните заболявания, сред които е патентованата още преди десетилетия
„Подводната екстензия по Гечев“.
Уникалната методика се базира на 3 основни ортопедични принципа:
Гръбначният стълб да се релаксира (отпусне) заедно с цялата мускулатура на тялото, за да се избегне болезненото й изопване по време на следващата стъпка. Целта се постига чрез цялостно потапяне на тялото в минерална вода с помощта на специални екстензионни съоръжения.
Коментари