Хората се раждат със здрави крака, но после често сами ги поставят в капан и се „осакатяват”. Тогава?
Хигиената находилата започва с правилно подбраните обувки. Препоръчително е те да са от естествена кожа, която гарантира най-добрата вентилация, а това значи добро дишане на стъпалата.
Много полезно е да разхождате босите си крака по плажа, по поляната или вкъщи.
Ефективна за ходилата ви е приятната процедура в гореща вана за 15-20 минути. А после идва грижа със специални козметични средства.
Кой твърди, че вместо крем за крака може да използвате остатъците от крема си за лице или ръце? Краката ви се нуждаят от специализирани грижи.
Козметичните средства, използвани за ходилата, са ефикасни само, когато са: бактерицидни, противовъзпалителни, противогъбични и ексфолиращи. Струва си също да си набавите и средства с антиперспирантни, дезодориращи и заздравяващи раните свойства. Идеалното средство за крака трябва да подобрява кръвоснабдяването и да смъква умората.
Тогава красивите и здрави крака ще радват очите не само на околните, дарявайки притежателката си с безценна лекота на движение.
Средностатистическата жена извървява между 6000 и 8000 крачки дневно. Ходилата поемат върху себе си цялата тежест на тялото ни, като го поддържат в равновесие. И какво от това? Пазим ли старателно безценните си трудолюбиви крака? Грижим ли се достатъчно за тях? Правим ли вани, масажи и разтривки със специални мазила?
Не! В повечето случаи ги „затваряме” в тесни неудобни обувки с високи токчета за цял ден; извършваме домашната си работа прави, дори и когато тя ни позволява да седнем; изолираме първите сигнали за заболяване, приемайки ги като нормална умора. И смятаме, че нашите прекрасни крака са длъжни да се трудят за нас, без дори да сме им благодарни? Е, та това си е чисто робство!